Jak wybrać najlepszy plecak do szkoły?

Udostępnij:

Plecak szkolny jest niezbędnym elementem wyprawki szkolnej ucznia. Każdy, kto szuka najlepszego plecaka, powinien zapoznać się z naszym rankingiem plecaków. Każdy, kto kiedykolwiek musiał wybrać plecak szkolny dla swojego dziecka, wie, jakie to może być trudne. Chcemy, by nasze dzieci miały to, co najlepsze, i to samo dotyczy plecaka. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze plecaka. Wybraliśmy najlepsze plecaki szkolne i uszeregowaliśmy je pod względem jakości, wygody i funkcjonalności. Zapoznaj się z plecakami, które zostały sklasyfikowane przez naszych ekspertów. To jedyne źródło informacji o plecakach szkolnych, jakie można znaleźć w Internecie!

Jaki plecak jest najlepszy do szkoły? Musi być wygodny i zdrowy. Ważna jest jego wielkość, pojemność i liczba przegródek. To są rzeczy, na które my, rodzice, będziemy zwracać uwagę. Dla dziecka ważny będzie modny design, który odpowiada upodobaniom czy zainteresowaniom dziecka. Ważne jest, aby dopasować plecak do wzrostu i wieku dziecka. Wybór odpowiedniego plecaka dla dziecka może być trudny. Istnieje wiele opcji plecaków: jednokomorowe lub dwukomorowe. Mogą być usztywniane, profilowane, z paskiem u dołu, wzmocnionym dnem, kieszenią na zeszyt. Możesz także wybierać spośród wielu najlepszych marek, takich jak CoolPack, St.Right. Topgal, Topgal, Herlitz. Na rynku jest wiele opcji, co może ułatwić znalezienie odpowiedniego plecaka, ale także utrudnić, sprawiając, że będzie to prawdziwy ból głowy. Aby pomóc Ci w dokonaniu wyboru, stworzyłam listę plecaków szkolnych z podziałem na grupy wiekowe. Pomoże Ci ona pozbyć się wielu wątpliwości.

DOBRE PLECAKI SZKOLNE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE PLECAKA

Jak wybrać odpowiedni plecak szkolny? Dobrze dobrany plecak sprawi radość Twojemu dziecku, ale źle dobrany może być przyczyną problemów, w tym zdrowotnych. Bardzo niebezpieczne jest kupowanie plecaka dla 7-latka bez uprzedniego wyprofilowania. Wybierając plecak, należy wziąć pod uwagę jego konstrukcję, wielkość i wygląd. Dobry plecak jest często wynikiem kompromisu między modą a funkcjonalnością. Poniżej znajduje się lista, która zwraca uwagę na najważniejsze kwestie.

Sprawdź ranking plecaków na kółkach wchodząc na: https://modaszkolna.pl/ranking,ranking-plecakow-na-kolkach.html

ROZMIAR I POJEMNOŚĆ - JAK WYBRAĆ PLECAK DOSTOSOWANY DO WZROSTU DZIECKA?

Po pierwsze, plecak musi być dostosowany do wzrostu i postury dziecka. Zbyt duży lub zbyt mały plecak nie sprawdzi się w szkole. Rodzice zastanawiają się, ile miejsca może pomieścić plecak. Jest to błąd. Plecak szkolny powinien być szyty na zamówienie, tak jak ubrania. Plecak powinien sięgać ramion u góry, a dół powinien sięgać do poziomu miednicy. Plecak nie powinien przekraczać ramion. Inną stroną medalu jest pojemność plecaka. Wszyscy wiemy, jak wiele książek, zeszytów i innych przyborów dzieci muszą nosić ze sobą każdego dnia. Ważne jest, aby miał odpowiednią pojemność. Plecaki do szkoły podstawowej mają pojemność 20-30 litrów, w zależności od grupy wiekowej. Plecaki do szkoły średniej mogą być większe lub mniejsze, w zależności od tego, ile rzeczy uczeń nosi ze sobą do szkoły średniej, technicznej lub zawodowej. Każdy plecak szkolny musi zawierać co najmniej jedną przegrodę A4. W przedszkolu i na wycieczkach lepiej sprawdzają się mniejsze plecaki. Wybierając rozmiar plecaka, należy wziąć pod uwagę swój wzrost. Głębokość plecaka jest najważniejszym wymiarem, jeśli chodzi o jego pojemność. Nie ma znaczenia, czy plecak ma 45 cm wysokości, ale jeśli jest bardzo wąski i pomieści tylko kilka książek lub zeszytów, nie będzie to miało większego znaczenia.

UWAGA: Przy zakupie plecaka zwróć uwagę na jego wysokość, szerokość i głębokość. Dokładne wymiary podajemy na naszej stronie internetowej. Wysokość plecaka powinna być równa odległości między Twoimi ramionami a lędźwiami. Możesz jeszcze przed zakupem określić rozmiar plecaka. Podaliśmy przybliżone wymiary plecaków szkolnych, które powinny pasować do danej grupy wiekowej. Należy pamiętać, że każde dziecko jest inne, dlatego plecak należy odpowiednio dopasować. Poniższe rady mogą pomóc w wypróbowaniu plecaka przed zakupem. Po założeniu plecaka wyreguluj jego ramiączka i dodaj trochę ciężaru. Upewnij się, że górna część plecaka nie sięga powyżej ramion. Upewnij się też, że dno plecaka znajduje się na wysokości miednicy. Dopiero wtedy możesz stwierdzić, czy ten model odpowiada Twoim potrzebom.

ILE POWINIEN WAŻYĆ PLECAK SZKOLNY? ZALECANE LEKKIE PLECAKI

Do szkoły bardzo pożądane są lekkie plecaki. Badania wykazują, że plecak nie powinien ważyć więcej niż 10% masy ciała dziecka. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca ograniczenie wagi do 10-15%. Większy ciężar może powodować bóle mięśni i stawów, a także prowadzić do deformacji kręgosłupa i innych problemów z postawą. Plecak z wyposażeniem, który może utrzymać przeciętne 6-letnie dziecko o wadze 23-25 kg, może ważyć od 3,45 do 3,75 kg. Plecaki szkolne mogą ważyć od 500 do 1200 g, w zależności od wielu czynników. Nie daj się zwieść pozorom. Najlepszy plecak może nie być najlżejszy. Wiele wygodnych, wysokiej jakości plecaków jest cięższych, ponieważ mają wyściółkę i wyprofilowanie, które zmniejszają obciążenie pleców. Waga plecaka i jego ergonomiczna konstrukcja powinny być zrównoważone. Dzieci, które chodzą do szkoły pieszo lub pokonują codziennie duże odległości, docenią lekkie plecaki. Waga plecaka jest mniej istotna, jeśli uczeń dojeżdża do szkoły samochodem.

ERGONOMIA - ZDROWE PLECY PLECAKA SZKOLNEGO

Przy wyborze plecaka do szkoły najważniejsza jest wygoda. Plecak o ergonomicznej konstrukcji może pomóc dziecku w utrzymaniu zdrowej postawy. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć konstrukcję i szczegóły plecaka. Jesteśmy tutaj!

PLECY - PLECAKI Z WYŚCIEŁANYMI PLECAMI - ZALECANE

Do szkoły nasi eksperci zalecają plecaki, które mają wyściełane i anatomicznie ukształtowane plecy. Tylko takie plecaki są bezpieczne i wygodne. Plecak z usztywnianym kręgosłupem zapewnia wsparcie dla kręgosłupa, stabilizuje sylwetkę i zapobiega uszczypnięciom. Taka konstrukcja występuje we wszystkich najlepszych plecakach szkolnych (wszystkie znalazły się w naszym rankingu). Ważne jest również profilowanie. Może ono mieć formę paneli wykonanych z gąbki lub innego materiału, np. pianki EVA. Co to znaczy, że plecak jest wyprofilowany w rzeczywistości? Oznacza to, że plecak jest wykonany w taki sposób, że dobrze przylega do pleców dziecka.

CZY FUNKCJONALNY JEST PLECAK DWUKOMOROWY, CZY TRZYKOMOROWY? JAK SPAKOWAĆ PLECAK DO SZKOŁY

Choć plecak trzykomorowy może wcale nie jest lepszy od jednokomorowego, to jednak większa liczba przegródek może ułatwić pakowanie do szkoły i sprawić, że szkolny zestaw będzie uporządkowany. Zanim kupisz plecak, zastanów się, ile książek i zeszytów ma Twoje dziecko i jakie akcesoria przynosi do szkoły.

Jeśli dziecko nosi dużo podręczników, warto zainwestować w plecak z trzema lub dwiema komorami.
Przynajmniej jedna komora powinna być o kilka centymetrów większa niż format A4. Uczniowie często wykorzystują kserokopie formatu A4 (22x30 cm) do odrabiania prac domowych, a wiele z nich trzymają w teczkach z gumką. Ważne jest, aby wyrobić sobie nawyk umieszczania ciężkich, ciężkich książek i teczek w tylnej przegródce. Pozwoli to odciążyć plecy dziecka i usztywnić tylną ściankę.

plecak szkolny

W drugiej przegrodzie powinny znaleźć się zeszyty w formacie A4 i A5. Piórnik można umieścić na górze lub z boku, w zależności od tego, jak szeroki jest plecak. Do drugiego śniadania należy wykorzystać najmniejszą kieszeń z przodu. Uchroni to zeszyty i książki przed zniszczeniem. Napoje przygotowane dla dzieci mogą często rozlewać się po plecaku. Boczna kieszeń na zewnątrz plecaka (zwykle wykonana z siatki) jest świetnym rozwiązaniem na butelkę lub napój.

MATERIAŁ I WYKONANIE - MOCNE PLECAKI WYTRZYMUJĄ (PRAWIE) WSZYSTKO

Dlaczego plecak szkolny jest tak trwały i wykonany z mocnych materiałów? Jest to przedmiot codziennego użytku. Nastolatki i dzieci mogą wystawiać swoje plecaki szkolne na najtrudniejsze próby. Nie powinno nas dziwić, że plecaki są potykane, kopane, rzucane i ciągnięte po ziemi. Dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Plecak powinien być wykonany z mocnych materiałów, które są odporne na ścieranie. Wszystkie plecaki objęte są dwuletnią gwarancją. Warto sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany plecak, który chcesz kupić.

Zamek błyskawiczny jest często najsłabszym elementem plecaka. Najlepsze są dwukierunkowe zamki błyskawiczne z metalu lub mocnego tworzywa sztucznego. Czy wiesz, że zamki błyskawiczne w plecakach mogą być otwierane nawet 6000 razy bez żadnych problemów?

BEZPIECZEŃSTWO - BEZPIECZNE PLECAKI Z ELEMENTAMI ODBLASKOWYMI LUB ŚWIECĄCYMI

Jeśli Twoje dziecko chodzi do szkoły pieszo lub jeździ konno, plecak jest niezbędny. W plecaku szkolnym muszą znaleźć się elementy odblaskowe. Odpowiadają one za poprawę widoczności na drogach. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótszy i często jest ciemno. Najskuteczniejsze są taśmy odblaskowe, które są najlepiej widoczne z odległości kilkuset metrów. Zwróć uwagę, gdzie umieszczone są elementy odblaskowe. Odblaski są umieszczone na paskach plecaka, z przodu i po bokach, dzięki czemu plecak świetnie nadaje się do szkoły.

JAKI PLECAK JEST ODPOWIEDNI DO SZKOŁY - CO POWINIEN ZAWIERAĆ NAJLEPSZY PLECAK?

  • Dobry plecak szkolny to taki, który jest dostosowany do wzrostu i sylwetki dziecka. Mieści format A4 i ma optymalną pojemność dla klasy, w której będzie używany.
  • Najlepsze plecaki szkolne powinny być lekkie. Powinny ważyć od 600 do 900 gramów, ale nie więcej niż 1 kg. Plecak nie powinien ważyć więcej niż 10-15% masy ciała dziecka.
  • Niezbędne są wygodne plecaki. Najlepsze plecaki mają wentylowane plecy, regulowane szelki, które można dopasować, oraz pas piersiowy.
  • Plecak przeznaczony do szkoły ułatwi codzienną organizację i pakowanie przyborów. Powinien mieć co najmniej dwie komory, a także dodatkowe kieszenie (zewnętrzne i wewnętrzne) do przechowywania przyborów szkolnych. organizer.
  • Plecak polecany dla nastolatków powinien być nowoczesny i mieć miejsce do przechowywania elektroniki i innych gadżetów. gniazdo do podłączenia słuchawek.
  • Wybieraj tylko nieprzemakalne, mocne plecaki do szkoły z precyzyjnymi szczegółami.
  • Modny plecak to najlepszy plecak. Przy wyborze bagażu szkolnego przedyskutujmy z dzieckiem różne możliwości. Za najnowszymi trendami w modzie podążają najlepsze plecaki znanych marek.