Pomocne materiały do nauki dzieci o historii Czarnych przez cały rok

Udostępnij:

Ten ostatni rok był monumentalny z wielu powodów, w tym sposobu, w jaki rozmowy na temat rasy w Ameryce wysunęły się na pierwszy plan w naszym narodowym dialogu. I tutaj w Education.com, chcemy wspierać ważną pracę, która jest wykonywana w kierunku bardziej sprawiedliwej przyszłości. Aby to zrobić, zebraliśmy niektóre z naszych ulubionych zasobów Black History Month, aby podzielić się z młodymi uczniami.

8 książek dla uczczenia Miesiąca Historii Czarnych

Narażanie nawet małych dzieci na poznanie historii i głosów ludzi z marginesu społecznego jest ważne, by wzbudzić w nich poczucie współczucia i zrozumienia dla innych. Książki są świetnym sposobem na wprowadzenie młodych czytelników w niuansowe i skomplikowane tematy i mogą służyć jako naturalny punkt wyjścia, z którego można rozwinąć bardziej poważne rozmowy. Książki wymienione w tym artykule są bardzo różnorodne, ale mają to samo główne przesłanie: że wszyscy ludzie są równi i zasługują na taki sam szacunek i możliwości prowadzenia jasnego i ciekawego życia.

8 sposobów na całoroczne nauczanie dzieci o czarnej historii

Ta lista zawiera proste sposoby na włączenie historii Czarnych do codziennego życia przez cały rok. Od oglądania filmów o czarnej tematyce po zatrzymywanie się przy historycznych pomnikach czarnych podczas następnych rodzinnych wakacji, te małe zmiany mogą mieć duży wpływ na sposób, w jaki dzieci myślą o doświadczeniach czarnych Amerykanów.

Wspieranie różnorodności i integracji przez cały rok

Wspaniałym sposobem na nauczenie dzieci różnorodności i inkluzji jest rozpoczęcie od zbadania podstawowych przyczyn dyskryminacji. Uczenie dzieci znaczenia empatii i współczucia, znajdowanie prawdziwych i reprezentatywnych źródeł wiadomości oraz edukowanie ich na temat ukrytych uprzedzeń i stereotypów pomoże im wykształcić w sobie silny kompas moralny i poczucie sprawiedliwości. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak w tych czterech prostych krokach położyć fundamenty sprawiedliwości w swojej rodzinie.

Odpowiednie do wieku sposoby na uczczenie historii Czarnych z małymi dziećmi

Wiele osób unika rozmów z dziećmi na trudne tematy, takie jak rasizm, ponieważ uważają, że są one zbyt młode, by słuchać o takich niesprawiedliwościach lub że nie zrozumieją tych skomplikowanych tematów. Ale nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć uczyć swoje dzieci o tym, co dobre i złe, a małe dzieci są często bardziej współczujące i wyrozumiałe niż starsze dzieci lub dorośli. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać pomocne wskazówki dotyczące odpowiednich dla wieku środków, które możesz podjąć, aby edukować swoje dzieci na temat sprawiedliwości i dyskryminacji.

5 sposobów, w jaki rodziny mogą uczcić Martina Luthera Kinga Jr. i jego dziedzictwo

Choć dzień Martina Luthera Kinga Jr. Dzień Martina Luthera Kinga jest już za nami, MLK pozostaje kluczową postacią w historii Ameryki. Twoje dzieci mogły słyszeć o jego przemówieniu "Mam marzenie", ale mogą nie wiedzieć, jak idea pokojowego protestu zmieniła paradygmaty aktywizmu i polityki na kolejne dekady. Ten artykuł przedstawia sposoby uhonorowania nie tylko samego dr Kinga, ale także tych paradygmatów, o które walczył, takich jak honorowanie siebie i służba innym.

Potraktujcie ten miesiąc jako okazję do rozpoczęcia rozmowy z rodziną na temat fundamentalnego znaczenia sprawiedliwości, równości, różnorodności i integracji w naszych domach, społecznościach i kraju.

Lubię to:Lubię ładować...

Socialmedia

Warte uwagi

Ile powinien ważyć plecak szkolny? Jaki plecak...

Dzieci często mają bardzo ciężkie plecaki. Okazuje się, że dzieci nie powinny nosić więcej niż 10 kg. Zdrowie dziecka jest zagrożone, jeśli ma ono ciężki plecak. Jak ciężki powinien...

Sekcje portalu