Pomocne materiały do nauki dzieci o historii Czarnych przez cały rok

Udostępnij:

Ten ostatni rok był monumentalny z wielu powodów, w tym sposobu, w jaki rozmowy na temat rasy w Ameryce wysunęły się na pierwszy plan w naszym narodowym dialogu. I tutaj w Education.com, chcemy wspierać ważną pracę, która jest wykonywana w kierunku bardziej sprawiedliwej przyszłości. Aby to zrobić, zebraliśmy niektóre z naszych ulubionych zasobów Black History Month, aby podzielić się z młodymi uczniami.

8 książek dla uczczenia Miesiąca Historii Czarnych

Narażanie nawet małych dzieci na poznanie historii i głosów ludzi z marginesu społecznego jest ważne, by wzbudzić w nich poczucie współczucia i zrozumienia dla innych. Książki są świetnym sposobem na wprowadzenie młodych czytelników w niuansowe i skomplikowane tematy i mogą służyć jako naturalny punkt wyjścia, z którego można rozwinąć bardziej poważne rozmowy. Książki wymienione w tym artykule są bardzo różnorodne, ale mają to samo główne przesłanie: że wszyscy ludzie są równi i zasługują na taki sam szacunek i możliwości prowadzenia jasnego i ciekawego życia.

8 sposobów na całoroczne nauczanie dzieci o czarnej historii

Ta lista zawiera proste sposoby na włączenie historii Czarnych do codziennego życia przez cały rok. Od oglądania filmów o czarnej tematyce po zatrzymywanie się przy historycznych pomnikach czarnych podczas następnych rodzinnych wakacji, te małe zmiany mogą mieć duży wpływ na sposób, w jaki dzieci myślą o doświadczeniach czarnych Amerykanów.

Wspieranie różnorodności i integracji przez cały rok

Wspaniałym sposobem na nauczenie dzieci różnorodności i inkluzji jest rozpoczęcie od zbadania podstawowych przyczyn dyskryminacji. Uczenie dzieci znaczenia empatii i współczucia, znajdowanie prawdziwych i reprezentatywnych źródeł wiadomości oraz edukowanie ich na temat ukrytych uprzedzeń i stereotypów pomoże im wykształcić w sobie silny kompas moralny i poczucie sprawiedliwości. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak w tych czterech prostych krokach położyć fundamenty sprawiedliwości w swojej rodzinie.

Odpowiednie do wieku sposoby na uczczenie historii Czarnych z małymi dziećmi

Wiele osób unika rozmów z dziećmi na trudne tematy, takie jak rasizm, ponieważ uważają, że są one zbyt młode, by słuchać o takich niesprawiedliwościach lub że nie zrozumieją tych skomplikowanych tematów. Ale nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć uczyć swoje dzieci o tym, co dobre i złe, a małe dzieci są często bardziej współczujące i wyrozumiałe niż starsze dzieci lub dorośli. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać pomocne wskazówki dotyczące odpowiednich dla wieku środków, które możesz podjąć, aby edukować swoje dzieci na temat sprawiedliwości i dyskryminacji.

5 sposobów, w jaki rodziny mogą uczcić Martina Luthera Kinga Jr. i jego dziedzictwo

Choć dzień Martina Luthera Kinga Jr. Dzień Martina Luthera Kinga jest już za nami, MLK pozostaje kluczową postacią w historii Ameryki. Twoje dzieci mogły słyszeć o jego przemówieniu "Mam marzenie", ale mogą nie wiedzieć, jak idea pokojowego protestu zmieniła paradygmaty aktywizmu i polityki na kolejne dekady. Ten artykuł przedstawia sposoby uhonorowania nie tylko samego dr Kinga, ale także tych paradygmatów, o które walczył, takich jak honorowanie siebie i służba innym.

Potraktujcie ten miesiąc jako okazję do rozpoczęcia rozmowy z rodziną na temat fundamentalnego znaczenia sprawiedliwości, równości, różnorodności i integracji w naszych domach, społecznościach i kraju.

Lubię to:Lubię ładować...