Jak pracować w domu z wolnym internetem - I jak go przyspieszyć

Udostępnij:

Internet stał się niemal warunkiem koniecznym do posiadania pracy w dzisiejszych czasach. Jeśli szukasz pracy w domu, prędkość Internetu jest prawdziwym przedmiotem rozważań. Jeśli nie możesz niezawodnie łączyć się z połączeniami wideo, pobierać plików i wysyłać e-maili, to praca zdalna może nie być dla Ciebie. Na szczęście istnieją jasne sposoby, aby jak najlepiej wykorzystać nawet najwolniejsze, marginalne połączenie internetowe. Zamierzamy omówić, jak pracować w domu z powolnym internetem, i dać kilka wskazówek, aby zoptymalizować swoją obecną konfigurację.

Życie w wiejskiej lub półwiejskiej okolicy jest bardzo kuszące, biorąc pod uwagę ruch do pracy zdalnej w wielu firmach. Po co wydawać duże pieniądze na dom lub mieszkanie w mieście, skoro lokalizacja naprawdę nie ma już większego znaczenia. Przeprowadzka do wiejskiej lokalizacji niesie ze sobą pewne problemy infrastrukturalne, głównie związane z prędkością Internetu. Wiemy, że w USA, wiejskich prędkości internetowych są zarówno znacznie wolniejsze niż ich miejskich odpowiedników, jak również spottier w zakresie ich wydajności.

Więc jeśli ludzie mają dokonać przeniesienia do obszaru wiejskiego do pracy w domu, nieszczęścia internetowe naprawdę muszą być wyprasowane wcześniej. W niektórych przypadkach, internet satelitarny zapewnia przyzwoite rozwiązanie, ale to jest chyba wyjątkiem od reguły. Wiejski internet satelitarny lub starzenie się linii DSL po prostu nie zapewniają taką samą prędkość, że miejski 5G lub światłowód oferuje.

Czytaj więcej na: https://pracaonline.net

Więc co możesz z tym zrobić?

Przeprowadź test prędkości

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to uruchomić test prędkości Internetu. To powie Ci, jak szybko twój internet jest rzeczywiście. W większości przypadków, będziesz chciał co najmniej 25 Mbps (pobieranie), 3 Mbps (wysyłanie) w domu, aby mieć bezproblemową pracę z domu doświadczenie. Jednakże, można prawdopodobnie dostać się z czymś takim jak 10Mbps dla wielu zadań. Ale najpierw wykonaj test, aby sprawdzić, gdzie jest Twoje połączenie pod względem prędkości. Następnie, gdy już będziesz miał te informacje w ręku, przejdź do poniższych wskazówek.

Jak prowadzić rozmowy wideo z wolnym internetem

Połączenia wideo i spotkania będą najbardziej obciążające działalność dla połączenia internetowego podczas pracy w domu. Mówiąc wprost, pobieranie i wysyłanie potrzeb do dostarczania wysokiej jakości dźwięku i obrazu są znaczne. Jednak ostatnie postępy w niektórych z najlepszych aplikacji do wideokonferencji sprawiły, że łatwiej niż kiedykolwiek dla kogoś ze słabą prędkością Internetu, aby być w stanie nadążyć.

Wiele aplikacji do wideokonferencji wymaga szerokopasmowego połączenia o przepustowości 10 Mb/s, aby móc prowadzić grupowe rozmowy wideo. Ale zarówno Zoom, jak i Google zmieniły grę w ciągu ostatnich kilku lat dzięki trybom połączeń o niskiej przepustowości. Zoom potrzebuje tylko 600kbps (pobieranie) i 1Mbps (wysyłanie) połączenia, aby móc z powodzeniem prowadzić grupowe rozmowy wideo. Nie spodziewałbym się krystalicznie czyste wideo z tego rodzaju prędkości, ale to na pewno będzie działać. Google Meet ma 3.2Mbps wymagania dla swoich grupowych połączeń wideo. Jednak oni niedawno walcowane na niskiej przepustowości trybu dla platformy, dzięki czemu łatwiejsze dla powolnego lub spotty połączenia internetowego, aby pozostać podłączony do połączenia. Oba te systemy korzystają w dużym stopniu z nowego wsparcia kodeków o niskiej przepustowości, które dopiero niedawno stało się rzeczywistością.

internet

Wskazówki dotyczące wideo przy wolnych łączach

Wyłącz wideo i nadaj priorytet audio

Jest to oczywiście bardziej oczywista kwestia. W przypadku większych połączeń można po prostu wyłączyć wideo. Pozwoli to zaoszczędzić na przepustowości łącza i często może prowadzić do znacznie płynniejszego i przewidywalnego doświadczenia. Rozmowy jeden na jeden zazwyczaj nie są tak wymagające pod względem ilości danych, więc ogólnie rzecz biorąc, powinieneś być w stanie obsłużyć te z audio i wideo bez problemu.

Ustaw jakość wideo

Zoom oferuje ustawienie o nazwie "Włącz HD" w ustawieniach wideo. Możesz je wyłączyć, aby obniżyć jakość wideo podczas rozmów, jeśli masz wolne połączenie. Podobnie, Google Meet ma dość szczegółowe ustawienia jakości wideo w swoich ustawieniach. Pozwala ustawić rozdzielczość "wysyłania" i "odbierania" wideo, wybierając spośród (1) tylko audio, (2) standardowa rozdzielczość 360p i (3) rozdzielczość 720p HD. Osobiście uważam, że rozdzielczość 360p wygląda całkiem dobrze w większości przypadków. A dla wielu osób rozdzielczość kamery internetowej jest czynnikiem decydującym o jakości obrazu. Microsoft Teams używa dynamicznego systemu, aby wybrać odpowiednią rozdzielczość dla danego połączenia. Działa to dobrze, ale w praktyce Zoom i Google Meet są nieco bardziej elastyczne.

Czytaj więcej klikając tu: Praca online

Jak przyspieszyć domowy internet

Rozmowy wideo są dużą częścią równania pracy w domu, ale ogólne prędkości Internetu może również zanurzyć się w czterech ścianach domu. Kilka sztuczek konfiguracyjnych i zasad dotyczących korzystania z Internetu może przejść bardzo długą drogę w zachowaniu cennego pasma dla zadań związanych z pracą w ciągu dnia roboczego.

Ogranicz pobieranie dużych plików i aplikacje wymagające dużej ilości danych
Ważne jest, aby wiedzieć, co jeszcze działa w Twojej domowej sieci wifi podczas godzin pracy. Upewnij się, że komputery nie są automatycznie aktualizowane w godzinach pracy i staraj się nie mieć dużych plików do pobrania w tym czasie. Oznacza to wyłączenie wszystkich klientów Torrent i ograniczenie aktualizacji systemu Windows do godzin nocnych poza szczytem. I tak, nie oglądaj Netflixa w czasie pracy. A jeśli masz tendencję do słuchania muzyki w ciągu dnia, spróbuj pobrać swoją ulubioną listę odtwarzania na telefon, dzięki czemu można strumieniowo go lokalnie, a nie z chmury. Zarówno Spotify, jak i Youtube Music mogą to zrobić.

Zamknij kilka zakładek

Zdziwiłbyś się, jak wiele rzeczy dzieje się za kulisami, gdy trzymasz wiele kart otwartych w przeglądarce internetowej. Na przykład, posiadanie wielu instancji Gmaila otwartych w tym samym czasie może zająć trochę przepustowości Internetu. Jeszcze gorzej, mając coś takiego jak Youtube lub Spotify uruchomiony w tle będzie spalanie przez przepustowość Internetu. Bądź więc stanowczy w kwestii tego, co musisz mieć otwarte przez cały dzień, a co może być otwarte tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Pracuj w trybie offline, kiedy to możliwe

Osoby posiadające bardzo wolne łącza powinny poszukać opcji produktywności w trybie offline. Oznacza to, że możesz pracować nad dokumentami za pośrednictwem Microsoft Word i Excel, zamiast pracować bezpośrednio w Google Docs i Sheets. Inną opcją jest włączenie trybu offline w Google Docs, Sheets, Slides i Drive. To w zasadzie pozwala nadal otwierać i edytować określone dokumenty, nawet gdy sieć jest wyłączony lub spotty. Po przywróceniu łączności z internetem praca jest synchronizowana w trybie online. Dla osób korzystających z systemu Microsoft 365 dostępny jest podobny tryb offline.

Zwracaj uwagę na limity danych internetowych i ograniczenia prędkości
Twój plan taryfowy może być ograniczony przez dostawcę internetu. Poświęć kilka minut, aby sprawdzić, jaki rodzaj planu masz rzeczywiście. Czy masz nieograniczone pobieranie i wysyłanie danych lub jest jakiś rodzaj limitu? Czy twój ISP "dławienie" prędkości po pewnym pułapie danych jest hit? Czasami wydanie trochę więcej na usługi internetowe jest tego warte. Zwłaszcza jeśli możesz przekonać swojego pracodawcę, aby zapłacił za upgrade. W mojej pracy pracownicy mogą ubiegać się o ich rachunek za internet każdego miesiąca do 75 dolarów miesięcznie, co pozwala mi mieć naprawdę nieograniczone połączenie.

Czy jesteś na VPN? Może go wyłącz

Wiele miejsc pracy będzie korzystać z wirtualnych sieci prywatnych, aby umożliwić pracownikom dostęp do zabezpieczonych sieci lokalnych. W większości przypadków VPN spowolni Twój Internet, ponieważ dosłownie kierujesz ruch internetowy przez sieć drugorzędną. Rozważ wyłączenie sieci VPN, gdy nie korzystasz z niej aktywnie, aby uzyskać dostęp do zabezpieczonych aplikacji lub folderów.

Sieci VPN są bardzo przydatne, ale mogą spowolnić Twoje połączenie. Jeśli nie potrzebujesz go włączonego do konkretnego zadania, wyłącz go.
Jak zwiększyć prędkość wifi w domu
Twoja usługa internetowa może być mnóstwo wystarczająco szybko, ale to twoja sieć wifi, która powoduje wszystkie problemy. Powiedziałbym, że jest to 80% przypadków słabego internetu. Niektóre tweaks do konfiguracji sprzętu i oprogramowania może znacznie poprawić prędkość Internetu w całym domu.

Bądź przewodowy, gdy to możliwe

Aby całkowicie usunąć wszelkie możliwości słabych prędkości Internetu ze względu na wifi, po prostu wziąć go z równania całkowicie. Jeśli możesz, podłącz kabel ethernetowy bezpośrednio do komputera roboczego z routera. W wielu domach, zwłaszcza nowych, są dane połączenia kablowe w wielu pokojach, które można przewodem bezpośrednio do komputera. Powinieneś mieć jakiś panel dystrybucji ethernet, gdzie modem i router są, które łączą ethernet do każdego pokoju. Jeśli jesteś w małym domu lub mieszkaniu, może to być tak proste, jak tylko przeniesienie routera trochę i podłączenie bezpośrednio do niego. Tak czy inaczej, przewodowy jest ZAWSZE lepiej niż wifi, jeśli chodzi o posiadanie stałej prędkości Internetu.

Jeśli naprawdę przewodowe połączenie nie jest po prostu możliwe, należy rozważyć sprawdzenie adapterów powerline. Te małe pary urządzeń wykorzystują istniejące okablowanie elektryczne do przesyłania danych internetowych. Wiem, to brzmi szalenie, ale to rzeczywiście działa bardzo dobrze dla wielu ludzi. Wystarczy upewnić się, że masz gigabitowy zestaw adapterów powerline, więc nie są ograniczone na przepustowość.

Zwiększ zasięg sieci wifi

W wielu przypadkach, ludzie po prostu nie mają odpowiedniego rodzaju routera, aby osiągnąć każdy zakątek ich domu z szybkim internetem.Jest to zwykle dlatego, że są one ograniczone w gdzie mogą one rzeczywiście zamontować swój router internetowy.  Jeśli jest na innym piętrze niż w biurze domu, są szanse, że tracisz dużo przepustowości, ponieważ komputer znajduje się z dala od routera.

Dowiedz się więcej na: https://pracaonline.net/chalupnictwo