Cele zarządzania zapasami: Techniki, wyzwania i proces w szczegółach!

Udostępnij:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jakie produkty posiada zakład pracy i jak nimi zarządza? Wyobraź sobie, że masz zamiar wejść do piekarni i kupić muffina. Od składników, które są używane do produkcji muffinów do samych muffinów; każdy element, który odegrał rolę w tym procesie jest zapasem i musi być odpowiednio zarządzany. To samo dotyczy zarówno firm korporacyjnych, jak i lokalnych sklepów.

Zarządzanie zapas ami jest niezbędnym procesem śledzenia zapasów produktów. Pomaga firmom być bardziej opłacalne, ponieważ jego podstawową zasadą jest utrzymanie kosztów. W tym artykule, dowiesz się o celach zarządzania zapasami w głębi.

Jakie są cele systemu zarządzania zapasami?

Oczekuje się, że cele zarządzania zapasami będą operacyjne i finansowe. Operacyjnie, zapasy towarów powinny być dostępne w wystarczających ilościach i finansowo, kapitał obrotowy powinien być zminimalizowany, jak to możliwe. Oto kilka głównych celów zarządzania zapasami.

Spełnianie zamówień

Nie możesz zrealizować otrzymanego zamówienia, jeśli nie wiesz dokładnie, ile tych produktów masz w ręku. Aby zrealizować zamówienia, trzeba mieć odpowiednie produkty dostępne w czasie potrzeby. W przeciwnym razie zamówienia mogą wprowadzić Cię w chaos.

Załóżmy, że sprzedajesz zabawki; otrzymałeś zamówienie na 100 pudełek, ale kiedy się wymeldowujesz, w magazynie jest dostępnych tylko 50 pudełek. Przedstawiciel handlowy przyjmuje zamówienie zabawek, nie znając sytuacji w magazynie i tu pojawia się bałagan. Aby tego nie doświadczyć, należy stosować system zarządzania zapasami, a członkowie zespołu powinni znać sytuację w magazynie.

Posiadanie wystarczających dostaw

Począwszy od surowców aż po gotowy produkt, zapasy powinny być łatwo dostępne z wyprzedzeniem. Należy dostarczyć wymagany materiał w wystarczającej ilości, tak aby produkty nie ucierpiały w momencie potrzeby klienta.

Śledzenie dostaw jest sposobem na upewnienie się, że zapasy są gotowe do zaspokojenia potrzeb klientów. Daje to również możliwość kształtowania popytu w oparciu o istniejącą podaż. Można wyznaczyć pewne cele ukierunkowane na popyt klientów tylko wtedy, gdy ma się wystarczającą podaż do zaspokojenia takiego popytu.

Kontrolowanie zapasów

Potrzebujesz systematycznej ewidencji zapasów, aby działać sprawniej. Posiadanie tego systemu pozwala kontrolować swoje zapasy i zapobiega różnym pomyłkom, takim jak dublowanie zamówień lub utrzymywanie zapasów w niewłaściwej ilości. Overstock lub under stock sytuacje powinny być zawsze brane pod uwagę.

Wiemy już, że niedostateczne zapasy mogą spowodować niedobór, a także zrujnować proces zamawiania, ale nadmierne zapasy produktów są nie mniej ryzykowne niż to.

Załóżmy, że pracujesz z materiałami, które się psują i masz ich za dużo. Być może zamierzasz zachować te zapasy jako kopię zapasową na wypadek większego niż zwykle popytu.

Jednak przechowywanie zbyt dużej ich ilości może przysporzyć Ci więcej kłopotów niż to, że nie będziesz w stanie zaspokoić popytu. Zepsują się zanim zostaną wykorzystane, a to w końcu kończy się kosztami i dodatkowym wysiłkiem.

Minimalizacja kosztów

Głównym punktem zarządzania zapasami jest tak naprawdę minimalizacja kosztów. Powinieneś być minimalizacja niepotrzebnego kapitału, aby być finansowo w porządku. Pieniądze są kluczowym ograniczeniem po wszystkim. Powinieneś zachować swoje inwestycje na minimalnym poziomie, a także utrzymać koszt materiału pod kontrolą w celu zmniejszenia kosztów produkcji.

Kiedy elementy nie sprzedają, aktywa mogą nagle stać się zobowiązania. Tak więc, jednym z celów zarządzania zapasami jest zapewnienie, że nie tracisz żadnych pieniędzy przez posiadanie zapasów. Pozycje powinny być używane, dopóki mają swoją pierwotną wartość.

Zminimalizować swój kapitał obrotowy, jak to możliwe, ponieważ jest to również niezbędne dla innych działań, takich jak operacje i sprzedaży. Kiedy skutecznie zarządzać zapasami, można zapobiec od takich wydatków, jak koszty zakupu, koszty utrzymania lub koszty magazynowania.

Unikanie strat i marnotrawstwa

Zarządzanie zapasami jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o radzenie sobie ze stratami. Pozycja jest zmarnowane lub utracone jest całkiem naturalne, gdy nie ma odpowiedniego systemu śledzenia.

Poza tym kradzież jest zawsze ryzykiem, które warto wziąć pod uwagę, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy.

Prowadzenie ewidencji przedmiotów minimalizuje prawdopodobieństwo utraty, nawet jeśli nie jest możliwe do wyeliminowania. Posiadanie rejestru w ręku zapobiega wszelkim możliwym stratom, a także utrzymuje firmę z dala od kradzieży. Zwłaszcza tam, gdzie istnieją ogromne ilości produktów do obsługi, takie ryzyko jest jeszcze większe.

Tak więc, system zarządzania zapasami jest ratunkiem dla śledzenia wszystkiego i unikania możliwych strat.

Zwiększanie ogólnej produkcji

Zarządzanie zapasami poprawia produkcję na tak wielu poziomach. Kiedy jest coś, co wolisz zmienić w produkcji, mając system inwentaryzacji sprawia, że robisz to szybciej.

Jeśli chcesz skalować lub zmniejszyć produkcję, pierwszą rzeczą do zrobienia jest spojrzenie na swój system śledzenia i zdecydować, jak prowadzić produkcję.

Poza tym, jeśli chodzi o zapewnienie efektywnego zaopatrzenia, systemy inwentaryzacji już pomagają produkcji działać stabilnie. Jeśli prowadzisz ewidencję i posiadasz wystarczającą ilość zapasów, produkcja nie musi być ponownie restrukturyzowana.

Optymalizacja sprzedaży produktów

Kolejną rzeczą, do której można wykorzystać zarządzanie zapasami, jest analiza wzorców sprzedaży produktów. Sprzedaż jest krytycznym i ważnym etapem całego procesu. Pomaga zrozumieć obecną sytuację i poczynić przyszłe założenia w oparciu o analizę. Można na przykład wykryć wolno poruszające się towary i wyeliminować je.

Wyobraź sobie, że sprzedajesz artykuły kosmetyczne. Niektóre z Twoich produktów nie radzą sobie zbyt dobrze na rynku. Sprzedaż nie jest zgodna z przewidywaniami i wszystkie czekają na półkach. Trzymanie tych towarów, które już się nie sprzedają, nie wydaje się dobrym pomysłem.

W tym przypadku, można obniżyć ceny mające na celu pozbycie się ich, lub nawet znaleźć inny sposób, aby to zrobić.

Techniki zarządzania zapasami

Ekonomiczna Ilość Zamówienia:

Jest to formuła używana do obliczania idealnej ilości zamówienia i ma na celu zmniejszenie ogólnych kosztów. Celem jest zmniejszenie zapasów, więc EOQ oznacza najniższą ilość zapasów, które trzeba zamówić, aby zaspokoić popyt przy minimalnych kosztach.

Zalety

  • Redukuje koszty utrzymania i zamawiania
  • Minimalizuje magazynowanie

Wady

  • Wymaga ciągłego monitorowania
  • Wymaga szczegółowych danych do obliczeń
  • Ograniczone przez założenia

Minimalna Ilość Zamówienia:

Wskazuje najniższą ilość ustaloną przez dostawcę do zakupu przez detalistów. Jeśli chcesz kupić konkretny produkt, musisz być w stanie zakupić MOQ.

Zalety

  • Daje najlepszą możliwą cenę za jednostkę
  • Pozwala dostawcom na zwiększenie zysków
  • Utrzymuje zdrowy przepływ gotówki

Wady

  • Koszty początkowe mogą być zastraszające

Analiza ABC:

Jest to technika, która kategoryzuje zapasy na trzy, w oparciu o ich wartość w zakresie sprzedaży. Kategoria A reprezentuje najbardziej wartościowe produkty, B to pozycje o średniej wartości, podczas gdy C jest najmniej wartościowa.

Pros

  • Zapewnia dokładną inwentaryzację
  • Pomaga prognozować popyt

Wady

  • Konflikty z innymi systemami inwentaryzacji
  • Wymaga więcej zasobów niż inne

Just In Time zarządzanie zapasami:

Jego celem jest zmniejszenie kosztów zapasów. Zamiast zamawiania zbyt dużej ilości produktu, pozwala firmom otrzymać potrzebną ilość zapasów.

Pros

  • Obniża koszty zapasów
  • Eliminuje ryzyko martwych zapasów
  • Poprawia przepływ środków pieniężnych

Wady

  • Ryzyko wyczerpania zapasów
  • Może być skomplikowane do wdrożenia

Zapasy bezpieczeństwa:

Jest to dodatkowa ilość zapasów przechowywanych na wypadek nieoczekiwanego popytu. Ważne jest, aby określić wartość zapasu bezpieczeństwa we właściwy sposób.

Plusy

  • Ochrona dla szybkich zmian
  • Zapobiega wyczerpaniu zapasów
  • Zapewnia przygotowanie do niepewnych prognoz

Wady

  • Zapas bezpieczeństwa jest drogi.

FIFO i LIFO:

FIFO oznacza "first in, first out" i mówi, że pierwsze pozycje w inwentarzu powinny być sprzedawane w pierwszej kolejności. Zgodnie z LIFO z drugiej strony, co oznacza "ostatni w, pierwszy na zewnątrz", ostatnie elementy w zapasach powinny być sprzedawane.

Plusy dla FIFO

  • Utrzymuje zapasy świeże
  • Dobre dla maksymalnej wydajności i wysokich zysków

Wady FIFO

  • Może nie pokazywać kosztów dokładnie, gdy ceny materiałów szybko rosną
  • Nie jest korzystne, jeśli chodzi o podatki

Zalety LIFO

  • Korzyść podatkowa
  • Pomaga zapobiegać zepsuciu się zapasów

Wady LIFO

  • Wymaga skomplikowanego prowadzenia dokumentacji
  • Może być trudne do utrzymania

Reorder Point Formula:

To mówi najniższą kwotę zapasów jeden osiągnął, a kiedy powinni zamówić więcej zapasów. Jest on obliczany przez pomnożenie "Średniej dziennej sprzedaży jednostkowej" i "Średni czas realizacji w dzień" i dodając "Zapas bezpieczeństwa".

Zalety

  • Pomaga zamówić odpowiednią ilość zapasów
  • Chroni przed skokami i załamaniami rynku

Wady

  • Przeładowanie może wystąpić, gdy wiele pozycji osiągnie poziom
  • Nie ma ustalonej kolejności, ponieważ przedmioty pojawiają się losowo

Śledzenie partii:

Jest również znany jako "śledzenie partii", który jest procesem śledzenia towarów wzdłuż łańcucha dystrybucji za pomocą numerów partii. Pozwala to zobaczyć całą drogę towarów: skąd pochodzą, dokąd zmierzają, ile ich wysłano lub kiedy tracą ważność.

Zalety

  • Łatwe i szybkie wycofanie towaru
  • Minimalizacja błędów księgowych
  • Lepsze relacje z dostawcami

Wady

  • Wymaga dodatkowej uwagi.

Inwentaryzacja konsygnacyjna:

Jest to umowa typu win-win pomiędzy hurtownikami i detalistami. Hurtownik daje swoje towary do detalisty, odbiorca, bez otrzymania płatności, aż do momentu, gdy detalista faktycznie sprzedaje towary.

Zalety dla hurtownika

  • Niższe koszty utrzymania
  • Szansa na przetestowanie nowych rynków i produktów
  • Bezpośredni marketing do detalisty

Korzyści dla detalisty

  • Niższe ryzyko i większy przepływ gotówki
  • Szansa na zwrot niesprzedanych towarów bez ponoszenia kosztów
  • Posiadanie szerokiego asortymentu produktów bez wiązania kapitału

Wady dla hurtownika

  • Koszt wysyłki do dużej ilości nowych zapasów
  • Możliwa strata w przypadku, gdy produkty nie sprzedają się

Wady dla sprzedawcy detalicznego

  • Wiele systemów inwentaryzacyjnych nie radzi sobie dobrze z inwentarzem konsygnacyjnym
  • Trudność w zarządzaniu ciągłym ruchem wysyłanych zapasów w arkuszu kalkulacyjnym.

Perpetual Inventory Management:

Ten jeden jest najbardziej podstawową techniką zarządzania zapasami i wszystko, co musi zrobić, to liczenie zapasów tak szybko, jak to przychodzi.

Plusy

  • Zarządzanie wieloma lokalizacjami łatwo
  • Łatwy dostęp do systemu
  • Zapewnia aktualne informacje na temat zapasów

Cons

  • Koszty konfiguracji mogą być zniechęcające
  • Może wymagać dodatkowego szkolenia dla pracowników, aby korzystać z systemu

Dropshipping:

Jest to metoda, w której Twoje produkty są przechowywane przez stronę trzecią i wysyłane bezpośrednio do klienta. Tak więc, otrzymujesz i zamówienie, a następnie przekazać swoje zamówienie do dostawcy i dostawca obsługuje zamówienie dla Ciebie.

Plusy

  • Niska bariera wejścia
  • Minimalizacja kosztów zapasów i zamówień
  • Większy przepływ gotówki
  • Możliwość testowania nowych produktów przy mniejszym ryzyku

Wady

  • Brak kontroli
  • Duża konkurencja
  • Rozproszone zamówienia

Lean Manufacturing:

Jest to podejście mające na celu poprawę efektywności i maksymalizację wartości produktu poprzez eliminację marnotrawstwa i wszelkich działań nie dodających wartości.

Plusy

  • Mniej surowców i produktów gotowych w magazynie
  • Skrócony czas realizacji zamówień na produkty gotowe

Wady

  • Wymaga zaangażowania wszystkich pracowników w metodologię
  • Wymaga reorganizacji systemów produkcyjnych w całej firmie.

Six Sigma i Lean Six Sigma:

Six Sigma ma na celu poprawę wyników przedsiębiorstw poprzez zwiększenie zysków i zmniejszenie wzrostu nadwyżek zapasów; Lean Six Sigma, z drugiej strony, wzmacnia narzędzia Six Sigma poprzez systematyczne usuwanie marnotrawstwa i zmniejszanie zmienności.

Zalety

  • Unika marnotrawstwa
  • Zwiększa wartość i jakość

Wady

  • Zwiększone koszty ogólne i operacyjne
  • Trudne wdrożenie

Prognozowanie popytu:

Jest to w zasadzie przewidywanie co, kiedy i jak dużo klienci kupują produktów. Może być praktykowane w oparciu o ocenę przeszłej sprzedaży.

Zalety

  • Zapewnia cenny wgląd
  • Daje punkt wyjścia
  • Zwiększa ogólną rentowność

Wady

  • Nie każdą sytuację można przewidzieć
  • Może być czasochłonne.

Przesyłki masowe:

Jest to efektywna kosztowo technika, która jest używana do paletyzacji zapasów, aby wysłać więcej na raz. Ta metoda może być stosowana do towarów o wysokim popycie klientów.

Plusy

  • Niższe koszty wysyłki
  • Najwyższy potencjał rentowności
  • Odpowiednia dla przewidywalnego popytu i długich terminów przydatności do spożycia

Wady

  • Zwiększone koszty magazynowania
  • Największy potencjał ryzyka kapitałowego.

Proces zarządzania zapasami

1) Prognozowanie popytu

Prognozowanie, co będzie przed czeka na Ciebie może być dobrym punktem wyjścia do właściwego zarządzania zapasami. Jeśli masz dane, można spojrzeć na przeszłość sprzedaży i zrobić prognozę dla możliwej przyszłej sprzedaży i odpowiednio zorganizować swoje zapasy. Jeśli jesteś nowy biznes i nie mają takich danych, można skupić się na badaniach rynku i starają się osiągnąć optymalną ilość zapasów, które zapobiegnie od zapasów i koszty przenoszenia.

2) Przejrzyj swój budżet

Twoje dane prognostyczne mogą być gotowe do rozpoczęcia procesu zarządzania zapasami, ale musisz się upewnić, że wszystkie wydatki mieszczą się w Twoim budżecie. Przegląd budżetu oznacza określenie, ile jesteś w stanie pokryć z zamówienia, a także przegląd wszelkich zmian cen.

3) Zaplanuj swój magazyn

Po ustaleniu budżetu, należy zaplanować magazyn. Kontrola miejsca, w którym znajduje się cały zapas jest ważnym krokiem w tym procesie. Musisz zadbać o warunki przechowywania, ponieważ różne rodzaje materiałów wymagają różnych rodzajów przechowywania. Zarządzanie magazynem pozwala również na kategoryzację zapasów; pozycje będą umieszczane w oparciu o częstotliwość ich sprzedaży, dzięki czemu będzie można zoptymalizować przestrzeń magazynową.

4) Zrób wstępną listę zamówień

Lepiej jest zrobić wstępną listę wszystkiego, co trzeba zamówić. Lista ta powinna być stworzona z uwzględnieniem dotychczasowej wielkości zapotrzebowania na Twoje produkty. Po sporządzeniu listy należy sprawdzić aktualne i nadwyżkowe zapasy, a następnie zaktualizować listę w celu złożenia ostatecznego zamówienia. Możesz użyć formularza, aby przygotować swoją listę w bardziej przejrzysty sposób.

5) Wybierz metodę

Musisz ocenić wszystkie techniki zarządzania zapasami i zdecydować, która z nich jest najlepsza dla Ciebie. Chodzi o to, aby wybrać bardzo metodę, która będzie kosztować mniej i spełniają swoje potrzeby. Można rozważyć zalety i wady każdej techniki i podjąć optymalną decyzję w kierunku procesu.

6) Znajdź odpowiednie narzędzie do wdrożenia metody

Po wybraniu metody, musisz mieć odpowiednie narzędzie, aby wdrożyć ją do swojego procesu. Wybór pomiędzy szeroką gamą narzędzi na rynku może być trudny. Aby to ułatwić, rozważ kilka czynników i dotrzyj do właściwego narzędzia dla swoich potrzeb.

  • Wybierz przedział cenowy i zawęź swoje opcje.
  • Zidentyfikować swoje potrzeby i tym samym wiedzieć, które narzędzie byłoby lepsze dla Ciebie.
  • Określ, jak będziesz śledzić swoje zapasy.
  • Zdecyduj się na niezbędne integracje dla Twojego procesu.

Istnieją pewne opcje na rynku, jeśli chodzi o narzędzia do zarządzania zapasami. Możesz spróbować użyć oprogramowania lub można użyć arkusza Excel i zrobić proces inwentaryzacji z gotowego do użycia szablonu.

Dlaczego zarządzanie inwentaryzacją jest ważne?

W dzisiejszym świecie, jak systemy się poprawić, zarządzanie zapasami przychodzi z jego złożoności. Objętość biznesu jest o wiele bardziej masywny niż kiedykolwiek wcześniej. Im więcej produkujemy, tym więcej sprzedajemy, a następnie przychodzi wymagania. Zarządzanie zapasami sprawia, że można ocenić swój biznes na bieżąco. Istnieje wiele wysiłków za kontrolowanie zapasów, ale na pewno zapobiega firmie z różnych możliwych kłopotów, takich jak zapasy lub krótkie dostawy. Jest to część rozwiązania dla dzisiejszych wyzwań.

Zarządzanie zapasami dla dzisiejszych wyzwań

Wyzwanie 1: Zwiększenie rotacji zapasów

Wymagania: Posiadanie jak najdokładniejszych informacji

Rozwiązanie: Rozwiązanie do zarządzania zapasami, które zapewnia kompleksowe i szczegółowe dane o zapasach.

Wyzwanie2: Zwiększenie liczby jednostek magazynowych (SKU)

Wymaganie: Możliwość obsługi rosnącej ilości zapasów, klientów i sprzedawców

Rozwiązanie: Rozwiązanie do zarządzania zapasami, które przechowuje nieograniczoną liczbę produktów.

Wyzwanie 3: Zwiększona sprzedaż e-commerce i omnichannel

Wymaganie: Efektywne zarządzanie sprzedażą z wielu kanałów

Rozwiązanie: Rozwiązanie do zarządzania zapasami, które śledzi sprzedaż niezależnie od kanału.

Wykorzystanie Excela do zarządzania zapasami

Zarządzanie zapasami istnieje ze względu na potrzebę obsługi zapasów, co oznacza obciążenie pracą, która musi zrobić w sposób systematyczny. Śledzenie wszystkich zapasów różnych produktów byłoby koszmarem, jeśli były one wykonywane ręcznie. Na szczęście dzisiaj, systemy zarządzania inwentaryzacją zajęły miejsce pióra i papieru. Teraz jest oprogramowanie i szablony, które sprawiają, że można zaoszczędzić czas i wysiłek, aby można było zarządzać wszystkimi zapasami z kilku kliknięć łatwo.

Excel, tak jak to pomaga ich użytkowników do zarządzania wieloma operacjami w ich działalności, zapewnia praktyczną platformę dla tych, którzy chcą dokonać właściwego zarządzania zapasami. Poza tym, że Excel jest niedrogi i łatwo dostępny, to jest również przyjazny dla użytkownika.

Łatwość użycia będzie priorytetem, zakładając, że nie są prawdopodobne, aby chcieć do czynienia z zawiłości, ponieważ proces inwentaryzacji jest już pełna szczegółowych danych. Excel jest zawsze gotowy do użycia i nie wymaga instalacji.

Istnieje wiele gotowych do użycia szablonów Excel do zarządzania inwentaryzacją. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać go i zacząć używać. Spójrzmy na szablon Excel Stock & Inventory Trackeri jakie funkcje oferuje.

Stock & Inventory Tracker Excel Template:

Ten "Stock In and Out Template" jest zbudowany z 5 części: pulpitu nawigacyjnego, listy pozycji, otrzymanych produktów, sprzedaży i ustawień. Ty w zasadzie wprowadzić swoje dane do szablonu i zorganizować je wśród sekcji, a następnie przejrzeć ogólny raport zapasów po wszystkich zakupów i sprzedaży.

Ustawienia:

Jest to część ustawień niestandardowych, w której można ustawić opisy produktów, kategorie i typy jednostek. Po wypełnieniu kolumn w ustawieniach, możesz przejść do listy pozycji i wprowadzić informacje o produkcie dla każdego wiersza. Piszesz ich kod, kategorię, a nawet ilość początkową, poziom alarmowy i uwagi.

Ilość począt kowa to ile tych produktów masz w tym momencie, natomiast poziom alarmowy to minimalny poziom ilości, który zgadzasz się mieć. Gdy zapasy końcowe spadną poniżej poziomu alarmowego, zostanie to pokazane na desce rozdzielczej w kolorze czerwonym. Kolumna Uwagi, z drugiej strony, jest miejscem, gdzie można pisać swoje notatki na.

Otrzymane produkty:

Możesz wprowadzić datę zakupu, kody, otrzymaną ilość i cenę zakupu. Wystarczy użyć menu rozwijanego w kolumnie kod, który jest dość praktyczne, i zobaczyć, jak kategoria, produkty i jednostki zostaną zaktualizowane automatycznie.

Sprzedaż:

Tutaj możesz wprowadzić datę, kody, ilość i cenę dla sprzedaży tym razem. Kolumny kategorii, produktów i typów jednostek ponownie pojawią się po wybraniu kodu z rozwijanego menu.

Po wypełnieniu sekcji niezbędnymi informacjami, teraz możesz sprawdzić ogólną sytuację w dashboardzie. Nie musisz tutaj importować żadnych danych, wystarczy, że odświeżysz tabelę za pomocą przycisku "odśwież tabelę", wykresy i tabela przestawna poniżej zostaną natychmiast odnowione.

Pamiętaj, że jeśli nastąpią jakieś zmiany w danych, musisz ponownie nacisnąć przycisk "odśwież tabelę", aby zaktualizować swój wykres. W tabeli przestawnej możesz sprawdzić stan zapasów i inne zmienne, takie jak koszt przychodu lub zysk dla każdego produktu. Poza tym, w górnej części arkusza znajduje się finansowe wskazanie kategorii i produktów.

Excel daje Ci jasny wgląd w to, jak możesz obsługiwać swoje dane dotyczące zapasów i pozwala na skrupulatne planowanie zapasów. Jest to praktyczne narzędzie do wykorzystania w procesie zarządzania zapasami, a proces ten jest zdecydowanie kluczową ścieżką do optymalizacji sprzedaży i zakupów. W końcu, będzie zbudowany dobrze zrobione strategii biznesowej.

Słowa końcowe:

Zarządzanie zapasami jest niezbędne niezależnie od tego, jak duża jest Twoja firma. Minimalizuje straty, koszty przechowywania i zapobiega firmie z zapasów. Systemy te pozwalają na efektywne zarządzanie wieloma lokalizacjami i zapewniają dokładne prowadzenie dokumentacji. Rozwiązanie inwentaryzacji oszczędza czas i pieniądze, śledząc wszystko systematycznie i szybko, ale poza tym, takie podejście zwiększa zadowolenie klientów poprzez wyeliminowanie błędów po drodze i dostarczanie im najlepszych możliwych doświadczeń.

Mając lepsze relacje z klientami oznacza lepsze firmy. Tak więc, nie ma wątpliwości, że systemy zarządzania zapasami wysoce i pozytywnie wpływa na ogólną wydajność. Możesz znaleźć bardzo dobre narzędzie dla swojej firmy i zacząć zwiększać swoje zapasy.