Jesień tuż za rogiem, zebraliśmy listę nastrojowych książek, które pomogą Twoim uczniom celebrować zmieniające się pory roku, doskonalić umiejętności czytania i pisania oraz odnaleźć radość w czytaniu.

Ta jesienna lista lektur została przygotowana przez naszych przyjaciół z Vocabulary.com. A żeby pomóc dzieciom zastanowić się nad tym, co przeczytały i wyostrzyć ich umiejętności rozumienia, sprawdź te arkusze z Education.com.

Materiały do czytania z Education.com

Rozmowy o tekstach - PreK-1

Dzieci dobierają się w pary i opowiadają sobie nawzajem o książkach, które przeczytały. Potem mogą narysować to, czym podzielił się ich kolega!

Rozdział "Bąbelki - Klasa 2

Uczniowie mogą szybko zanotować notatki na temat każdego rozdziału w zabawnym formacie. Dzięki temu będą mieli pewność, że nie pomylą się w raportach podsumowujących.

Organizer graficzny: Przyczyna i skutek - Klasy 3-5

Gdy dziecko zacznie czytać dłuższe rozdziały, ta tabela pomoże mu uporządkować myśli i zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe.

Używanie wykresu do porównywania książek w serii - Klasa 5

Ten arkusz ćwiczeń prowadzi uczniów przez odkrywanie podobieństw i różnic między książkami w serii.

Pisanie bibliografii - Klasa 6 i wyżej

W miarę postępów w nauce dzieci będą musiały nauczyć się, jak cytować źródła. To jest świetne wprowadzenie do pisania bibliografii.

Jesienna lista książek

Książki dla młodych czytelników

The Incredible Journey (Niewiarygodna podróż )autorstwa Sheili Burnford: Labrador retriever, bull terrier i kot syjamski wspólnie przemierzają kanadyjskie pustkowia w poszukiwaniu swoich ukochanych rodzin.

Mały domek w wielkim lesie autorstwa Laury Ingalls Wilder: Pionierka Laura i jej rodzina uczą się, jak żyć w lesie w swoim przytulnym domku z bali. Podążaj za nimi, gdy przynoszą plony i przygotowują się do zimy.

Wild Wings autorstwa Gill Lewis: Rozgrzewająca historia o dwóch przyjaciółkach, które współpracują, aby chronić zagrożonego rybołowa, któremu nadały imię Isis. Podróż do Szkocji i Afryki prosto z fotela.

Książki dla zaawansowanych czytelników

Seria o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling: Idealna lektura na powrót do szkoły we wrześniu. Dołącz do czarodziejów Harry'ego, Rona i Hermiony, którzy wkraczają do magicznego świata Hogwartu.

Następny Wielki Paulie Fink przez Ali Benjamin: Caitlyn jest nowa dziewczyna w małej wiejskiej szkole, gdzie jej koledzy zawsze mówią o jakimś dzieciaku o imieniu Paulie Fink. Ona organizuje konkurs, aby zobaczyć, kto może żyć do tego legendarnego żartownisia.

Dziewczyna, która wypiła księżyc - Kelly Barnhill: Jako porzucone dziecko, Luna została adoptowana przez czarownicę, która przypadkowo nakarmiła ją światłem księżyca zamiast światłem gwiazd. To dało jej magiczne moce, które stara się kontrolować podczas poznawania swojego pochodzenia.

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook
  • Pinterest

Lubię to:

Like Loading...