Mapa Fortune Global 500 z wizualizacją danych

Udostępnij:

Magazyn Fortune opublikował właśnie wersje 2017 swoich znanych list: Fortune 500 i Fortune Global 500 według krajów.
(Dla tych, którzy są ciekawi, jaka jest różnica między tymi dwoma listami: Global 500 wymienia najlepsze firmy z całego świata, podczas gdy Fortune 500 jest ekskluzywna tylko dla firm z USA).

Ponieważ mamy już najnowsze dane na temat 500 największych firm globalnych, chcieliśmy przeprowadzić analizę z pewną wizualizacją. Po pierwsze, umieśćmy wszystkie te firmy na światowej mapie ciepła, aby zobaczyć, które kraje mają najwięcej firm na liście Global 500:

Liczba firm z listy Fortune 500 w poszczególnych krajach - wizualizacja mapy cieplnej

Ta analiza mapy Fortune Global 500 jest automatycznie tworzona przez szablon Generatora Map Cieplnych Świata. Interesujące jest zobaczyć dystrybucję biznesu na całym świecie w geograficznej mapie ciepła, jak to. (Jeśli chcesz stworzyć podobne mapy ciepła, możesz sprawdzić nasze Generatory Geograficznych Map Cieplnych)

Spójrzmy na te dane z innej perspektywy: Przychody. Powyżej zwizualizowaliśmy liczbę firm z listy Fortune 500, ale może być kilka firm, które osiągają całkiem wysokie przychody. Sprawdźmy to na innej mapie ciepła:

Rozkład całkowitych przychodów firm z listy Fortune 500 w poszczególnych krajach

Możesz grać z granicami legendy, umieścić nazwy krajów, zmienić kolory w tym szablonie Excela

: https://www.someka.net/excel-template/world-heat-map-generator/

Firmy europejskie na mapie Fortune Global 500

Znamy wielkich graczy z USA, Chin, Japonii, Indii, Kanady itd. Ale w tej skali trudno jest dostrzec szczegóły, szczególnie w przypadku krajów europejskich. Skoncentrujmy się na Europie, aby zobaczyć sytuację na bardziej przejrzystej mapie ciepła:

Wizualizacja ta jest automatycznie tworzona przez szablon Generator Map Cieplnych Europy.

Przychody są fajne, ale co z zyskami?

Jak wiesz, Fortune klasyfikuje firmy według ich przychodów. Jednak firma prowadzi działalność dla zysku. Kiedy sprawdzimy dane dotyczące zysków, zobaczymy kilka ciekawych faktów:

  • 42 spółki w tym zestawieniu zamknęły rok z ujemnym zyskiem! (prawie 10%)
  • Niektóre firmy osiągają tak duże zyski, że mimo zajmowanych miejsc w rankingu przychodów, mogą konkurować z najlepszymi firmami. Na przykład National Grid z Wielkiej Brytanii (na 491 miejscu) ogłosił prawie taki sam zysk jak State Grid z Chin (na 2 miejscu), mimo że ich przychody są równe 1/14 przychodów State Grid!
  • Średni wskaźnik Zysk / Przychody dla 500 firm wynosi: 5,5%

Oto 15 najlepszych firm posortowanych według zysków:

Istnieje wiele analiz, które można przeprowadzić z tymi danymi, ale zostawiamy to analitykom biznesowym. Jeśli chcesz samemu pobawić się danymi z Fortune 500, możesz bezpłatnie pobrać Global 500 (wersja ograniczona) stąd:

https://www.someka.net/excel-template/fortune-global-500-list/

Ta lista jest oficjalnie publikowana przez magazyn Fortune pod adresem: fortune.com/global500. Time Inc. posiada pełne prawa do sprzedaży lub dystrybucji pełnej listy.
Jest to znacznie bardziej ograniczona wersja oryginalnych danych. Pełną wersję można znaleźć tutaj: fortunedatastore.com
Someka nie jest związana z Time Inc. ani z magazynem Fortune.

Szczęśliwej analizy!